فریلنسینگ و دورکاری

نکاتی برای فریلنسر های تازه کار

فریلنسینگ از آنچه که بنظر می رسد سخت تر است.درواقع این کار ۱۰۰٪ استعداد میخواهد و ۲۰۰٪ نیز ارائه میطلبد.به این منظور که همه چیز به این بستگی دارد که چطور میتوانید یک کارفرمای احتمالی را در مورد توانایی های خودتان بدون هیچ ارتباط رودررو و فیزیکی قانع کنید و اعتمادش را بدست آورید.تعدادی از نکاتی که در فریلنسینگ بکار می آید عبارتند از:

۱.زمان کافی را صرف ساخت پروفایل خود کنید.تا جایی که ممکن است آن را با جزییات کامل کنید.به پروفایل خود از دیدگاه کارفرما نگاه کرده و از خود بپرسید که آیا کار خود را به این فرد خواهید سپرد یا خیر.هر جزییات کوچک ممکن را به پروفایل خود اضافه کنید تا بیشتر از قبل شناخته شوید.این کار باعث ایجاد احساس اعتماد بیشتر در کارفرمایان میشود.لطفا هیچ تصویر سلفی را بعنوان عکس پروفایل خود انتخاب نکنید،این پروفایل فیس بوک نیست.حرفه ای برخورد کنید و حرفه ای به نظر آیید.

۲.چیزی که در آن مهارت ندارید را به پروفایل خود اضافه نکنید.اگر کارفرما درمورد مهارت هایتان از شما سوالاتی بپرسد و شما قادر به پاسخ دادن به آنها نباشید،به راحتی کارفرامای خود را از دست خواهید داد.

۳.مهارت های خود را تقویت کنید.مهم نیست که چقدر در کار خو مهارت دارید،همیشه کسی بهتر از شما نیز پیدا خواهد شد.پس بطور مداوم به ارتقا مهارت خود ادامه دهید.

۴.از خرج کردن و سرمایه گذاری برروی ارتقا مهارت های خود در همان اوایل کار برحذر نباشید.هر امتحان مربوط به مهارت هایتان و همینطور زبان انگلیسی باید جزو الویت های اصلی تان باشد.همانطور که قبل تر اشاره کردیم،همه چیز درمورد ایجاد اعتماد در کارفرمای پیش رویتان است.

۵.در ابتدای کار در سایت های فریلنسینگ به مانند حرفه ای ها رفتار نکنید.در همان ابتدای کار هدف اولیه خود را پول نکنید،در عوض بیشتر برای کسب بازخورد های بیشتر نسبت به کار تحویل داده تان تلاش کرده و حتی اگر امکانش هست کاری اضافی بدون درخواست مبلغ تعیین شده انجام دهید ولی به هیچ وجه نگذارید کار به آنجا بکشد که نقدهای بد کارفرمایان به پروفایل شما آسیب بزند.

۶.گفتن این مورد نیست ولی حقیقت این است که بهتر میباشد تا با افراد غیرآسیایی کار کنید.چون قدر کارتان را دانسته،قانع و سپاسگذار بوده،نکاتی را درمورد کار به شما گوشزد کرده و در بازخورد هایشان مهربان هستند.برای پیدا کردن کارفرمایان غیرآسیایی،اگر درمنطقه زمانی هند یا کشورهای اطراف هستید باید چند شبی را بی خوابی بکشید.

۷.برای هر پروژه ای که بدست می آورید بهترین تلاش خود را بکنید.درابتدای کار به مبلغ پیشنهادی خیلی توجه نکنید.درواقع اگر کسی به شما مبلغی در حد ۵۰دلار میدهد کار را طوری به آن تحویل دهید که ارزشش به اندازه ۱۰۰دلار باشد.به این ترتیب مشتری های دائمی خواهید داشت.

۸.به هیچ وجه بدون تعیین کردن و کنار آمدن زمان تحویل پروژه، کار را انجام ندهید.به هیچ وجه!.مگر اینکه واقعا به کارفرمای خود اعتماد کامل داشته باشید.با چرب زبانی های کارفرما  گول نخورید.پروژه رو فقط زمانی بپذیرید که کارفرما زمان دقیقی را برای تحویل درنظر گرفته باشد.اگر کارفرما زمانی را تعیین نکرده باشد در هنگام پیشنهاد تحویل پروژه کاری از دستتان بر نخواهد آمد.

۹.همانطور که گفته شد،حرفه ای عمل کنید.حتی اگر کارفرما خیلی سخت گیر نیست ولی شما به همان تحویل به موقع پروژه سر زمان خود پایبند باشید.

۱۰.در هنگام انجام پروژه عصبانی نشوید،زمان هایی خواهد بود که دوست دارید سر کارفرمای خود را از تن جدا کنید!صرفا بخاطر نداشتن برخورد فیزیکی و رویارویی با کارفرمای خود به او بی احترامی نکنید.قانون اول فریلنسینگ می گوید:همیشه حق با کارفرماست.

۱۱.در حین انجام پروژه ی کارفرمای خود،درمورد وی تحقیق کنید.سعی کنید بفهمید که او اهل کدام کشور بوده و متناسب با فرهنگ کشورش با او برخورد داشته باشید تا در کنار اعتماد،احساس خوبی نیز دروی ایجاد کرده باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *