فریلنسینگ و دورکاری

نکته هایی که شاید شما راجع به فریلنسینگ ندانید

مشاغل فریلنسینگ جهش زیادی به لحاظ محبوبیت در دورانی که رکود اقتصادی دنیا را چندین سال به عقب بازگردانده است، داشته است.

نه تنها افراد به این روش کار برای کسب درآمد بیشتر روی آورده اند، بلکه برخی کمپانی ها هم به دنبال دریافت خدماتی خاص بودند. علیرغم این سطح از محبوبیت در فریلنسینگ، هنوز هم کنجکاوی های زیادی در مورد آن وجود دارد.

اگر شما یک فریلنسر هستید و به دنبال نکات کلیدی می باشید، در زیر شما با چند واقعیت راجع به فریلنسینگ و راه هایی برای یافتن یک کار فریلنسینگ آشنا خواهید شد :

در اینجا به ذکر ۶ نکته خواهیم پرداخت که ممکن است شما تا کنون در مورد کارهای فریلنسینگ نشنیده باشید :

  1. ۳۱ درصد از فریلنسرها می توانند در کمتر از ۲۴ ساعت با استفاده از منابع خود پروژه ای جدید برای خود پیدا کنند
  2. تقریبا نیمی از فریلنسرها کاری سنتی را در کنار کار خود نگه می دارند.
  3. مهمترین زمینه های قابل انعطاف برای شغل فریلنسری در حوزه IT ، نویسندگی ، ترجمه ، طراحی گرافیک ، آموزش ، مشاوره و مراقبت های بهداشتی می باشد.
  4. فریلنسری به عنوان یکی از منعطف ترین گزینه های شغلی شناخته می شود؛ بسیاری از دانش آموزان، والدین و بازنشستگان می توانند به صورت فریلنسری کار کنند.
  5. فریلنسرها می بایست هوش تجاری بالایی داشته باشند، چرا که می بایست کلیه وظایف تجاری همچون بازاریابی یا اعمال مدیریتی را اداره کنند.
  6. اصطلاح فریلنسر “freelancer” به نظر می رسد که نخستین بار در رمان آیوانهو در قرن ۱۸ میلادی توسط والتر اسکات بکار گرفته شد و بعدا تبدیل به یک اصطلاح جهانی مهم گردید.

روش های یافتن پروژه

  1. استفاده از رسانه های اجتماعی برای ارتباط با دنیای کسب و کار؛ به گروه های کاری بپیوندید تا متوجه نام و تخصص شما گردند. به طور مثال می توانید لینک پروفایل و سرویس های خود را در این گروه ها به دیگران معرفی نمایید.
  2. از سایت های شناخته شده ایرانی و موفق در حوزه فریلنسری مثل همین سایت کمک بگیرید. اگر تمایل داشتید، ما در کارک می توانیم به شما در رسیدن به هدفتان کمک نماییم.
  3. هرگز از پتانسیل بالقوه کارفرمایان قبلی برای دریافت سفارش کار یا یک پیشنهاد غافل نشوید.

به احتمال زیاد، فریلنسینگ به یکی از منابع مهم شغلی برای بسیاری از کشورها تبدیل شده است. همانطور که کسب و کار به موفقیت های زیادی با استفاده از فریلنسرها دست یافته است، فریلنسرها نیز روز به روز بیشتر مجذوب انعطاف پذیری این حوزه می شوند و آن را به شرایطی از زمینه کاری تبدیل کرده است که برای بسیاری در سطح جهان موفقیت آمیز بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *