فریلنسینگ و دورکاری

چرا من روش شغلم را از تمام وقت به فریلنسینگ تغییر دادم؟

ک تغییر شغل ممکن است در شکل های مختلفی روی دهد. در حالیکه رایج ترین حالت آن تغییر از یک حرفه به حرفه دیگر است(برای مثال از حسابداری به طراحی گرافیک)، اما در واقع علاوه بر این تغییرات شغلی دیگری نیز وجود دارد.

نویسنده و کارشناس امروز ما حرفه خود را از یک نویسنده کارمند و تمام وقت به فریلنسر تغییر داد. اگر شما با یک پیش زمینه فکری درست به فکر یک جهش از کارمند تمام وقت یک شرکت به یک فریلنسر با تعداد زیادی مشتری هستید، این داستان برایتان یک داستان الهام بخش است.

اجازه دهید بدانیم که چطور بث بریومن (Beth Braverman) از یک کارمند تمام وقت به یک فریلنسر تبدیل شد؟

چرا من از تمام وقتی به فریلنسری تغییر حرفه دادم؟

از نظر انعطاف پذیری، من پس از مرخصی زایمانم در تابستان گذشته با یک اتفاق خوب روبرو شدم. رئیس من به شدت عاشق کارمندی شده بود که به صورت موقت جایگزین من شده بود و به همین دلیل او به هر دوی ما پیشنهاد ماندن در کار البته به صورت تقسیم کار را داد. من سه روز در هفته را کار می کردم که یک روز آن به صورت از راه دور بود.

“این شگفت آور است”، دوستان مادرم می گفتند. “این بهترین اتفاق جهان است!”

پس از مدتی، همه چیز تغییر کرد

اما، پس از مدتی، همه چیز تغییر کرد و من تصمیم گرفتم به دلیل مسائل شخصی که برایم اتفاق افتاد، از تمام وقتی به فریلنسری تغییر حرفه دهم.

یکی از دلایل جدا شدن من از این جهان کاری، در ماه دسامبر اتفاق افتاد. من تماسی را دریافت کردم که هر مادر کارمندی از آن هراس دارد. “کودک شما تشنج کرده است،” این را مهدکودک به من گفت. “ما با آمبولانس تماس گرفته ایم”

چند ماه پس از این اتفاق زمان تلخی برای من بود. بیماریِ دختر ۷ ماهه ما نوعی از صرع مربوط به دوران کودکی شناسایی شد. درمان آن سخت و پیشرفت آن غیر مطمئن به نظر می رسید.

ما دو هفته ای را در بیمارستان سپری کردیم و ۴۵ روز آینده را نیز چندین مرتبه پذیرش شدیم.  پسرمان را نیز برای زندگی نزد پدربزرگ و مادربزرگش فرستادیم، چرا که نمی توانستیم او را با خود به محیط آلوده بیمارستان ببریم. در این مدت از محل کارم ۳ ماه مرخصی گرفته بودم.

خوشبختانه دخترمان به آرامی شروع به بهبود کرد، او دیگر به راحتی غذا می خورد و حرف می زد. از طرفی به اندازه کافی قوی شده بود تا مجددا به مهدکودک بازگردد، و ما پسرمان را نیز به خانه برگرداندیم.

مدیریت همزمان کار و زندگی

بلافاصله زمان بازگشت من به کار فرارسید. اما مدیریتی که برای دو مسئله مهم کار و زندگی پیش از این بکار می گرفتیم، دیگر قابل اجرا نبود. حتی با زمانبندی قابل انعطاف من، زمان برای همه ملاقات هایمان با متخصصین اعصاب، ژنتیک و غیره کافی نبود. نه تنها فرزند من دائما می خوابید، بلکه خودم هم کاملا خسته می شدم.

همیشه از این جهش هراس داشتم

من سالها راجع به فریلنسر بودن تحقیق کرده بودم، اما همیشه از این جهش هراس داشتم. چرا که برای ۱۱ سال، روزنامه نگار شاغل در شهر نیویورک بودم، و مادری نبودم که بتوانم تمام وقت خود را در منزل بگذرانم.

اما حالا از چیز دیگری می ترسیدم:

هر روز که در محل کارم می نشستم، به تلفن همراهم نگاه می کردم و منتظر مهدکودک بودم تا راجع به یک اتفاق اضطراری با من تماس بگیرند. کارایی من به شدت کاهش پیدا کرده، و کیفیت کارم به هیچ عنوان قابل دفاع کردن نبود.

آغاز جهش : از تمام وقتی به فریلنسری

پس از سه ماه، من متوجه شدم که پس از این اتفاق نه آن کارمند همیشگی و نه آن مادری که باید باشم، بوده ام. به همین دلیل این قضیه را به اطلاع محل کارم هم رساندم و خودم را برای یک کار آزاد آماده کردم. در ابتدا خداحافظی با این بخش مهم از زندگی ام برایم سخت بود.

سعی می کردم که همواره کمتر به این قضیه به عنوان انصراف و بیشتر به عنوان آغاز مرحله جدیدی از دوران کاری ام فکر کنم. من کارم را ترک نکرده ام؛ بلکه تبدیل به یک کارآفرین شده ام.

در طی آن ۱۱ سال، من صاحب ثروتی از مهارت ها، استعدادها و صدها نفر از مخاطبینی شده بودم که طی مدت اخیر به من نشان داد این داشته ها چقدر ارزشمند بوده اند.

امروز هر دو جهان کار و زندگی را به بهترین حالت تجربه می کنم

من در حال حاظر مشغول به کارهای بسیار زیادی هستم، به طوریکه به سرعت در حال حرکت به سمت کسب درآمدی بیش از آنچه که تاکنون در آخرین کار تمام وقتم کسب کرده بودم، می باشم.

پسرم دیگر نفر آخری نیست که در پس از پایان وقت مهدکودک از درب بیرون می آید، و همین سه شنبه دخترم اولین کلمه اش را بر زبان آورد.

مثل این است که هر دو جهان (کار و زندگی) را در بهترین حالت خود دارم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *