موفقیت در کار و زندگی

۲۵ نکته برای اطمینان از این که استارت آپ شما شکست نخواهد خورد

جای هیچ تعجبی نخواهد بود اگر بگوییم اکثر شرکت‌های نوپا در ابتدای کار با شکست مواجه می شوند. اما به لطف تحقیقات  شیکار گاش، یک استاد ارشد دانشکده کسب و کار هاروارد، ما حداقل می‌توانیم نرخ شکست را حول و حوش ۷۵ درصد درنظر گرفته – و در عین حال خوشبخانه از تبدیل شدن به بخشی از آن اجتناب کنیم. با درنظر گرفتن اینکه سه چهارم شرکت‌های نوپا که در همان اوایل استارتاپ خود از رسیدن به موفقیت عاجز بودند، چطور می‌توانید مطمئن شوید که کسب‌وکار جدید شما یکی از آن‌ها نخواهد بود؟

 

در اینجا ۲۵ نکته برای کمک به شما در رسیدن به ۲۵ درصد شانس اضافه آورده شده‌است:

 

۱. هدف خود را بشناسید

 

آدرس استارت آپ شما به چه چیزی نیاز دارد؟ چرا مردم در مورد آن اهمیت می‌دهند؟ اگر بتوانید به این دو سوال مهم پاسخ دهید، پس هم اکنون در راه رسیدن به موفقیت قرار دارید.

 

۲. کاری را که دوست دارید انجام دهید

 

اگر کاری که می کنید دلی نباشد، وسوسه واگذاری استارتاپ خود در زمان های دشوار بالا خواهد بود. اگر بتوانید کاری را که دوست دارید انجام دهید، انگیزه بیشتری برای حفظ آن خواهید داشت. استارت آپ ها به بیش از ۴۰ ساعت کار در هفته نیاز دارند – پس مطمئن شوید که این واقعا چیزی است که مایل به انجام آن هستید!

 

۳. به خودتان ایمان داشته باشید

 

عدم اعتماد به نفس می‌تواند فلج‌کننده باشد، پس مهم است که به خودتان ایمان داشته باشید. اگر می‌دانید که ۱۰۰ درصد توان خود را صرف موفقیت کسب‌وکار خود می‌کنید، خواهید دید که اعتماد به نفس نیز اغلب به دنبالش خواهد آمد.

 

 

 

۴. خود را با افراد حامی احاطه کنید

 

در حالی که نمی‌خواهید خود را با افراد “بله” گو و غیر واقعگرا احاطه کنید،این هم مهم است که بدانید شما مجبور نیستید به طور مداوم با افرادی که شما و کسب‌وکار شما را زیر سوال برده و انرژی منفی می دهند، دست و پنجه نرم کنید. وقت یا انرژی خود را صرف دفاع از خود در مقابل شان نکنید.

 

۵. از انتقادها درس بگیرید

 

منفی نگری بدون حد و مرز هیچ فایده‌ای برای شما ندارد، اما انتقاد متفکرانه می‌تواند برایتان بسیار ارزشمند و مفید باشد. هر فرصتی برای بهبود یک جنبه از کسب‌وکار شما باید به گرمی مورد استقبال قرار گیرد.

 

۶. دانسته های قدیمی تان را به چالش بکشید

 

یاد بگیرید که چه زمانی توصیه‌های مفید صرفا یک پیشنهاد مطابق با الگوی مرسوم همیشگی است.

 

۷. به یادگیری ادامه دهید

 

خیال می‌کنید همه چیز را می‌دانید؟ پس دوباره فکر کنید. همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد، پس مراقب باشید که بیش از حد ازخود راضی نشوید. هر چیزی که یاد می‌گیرید یک فرصت برای بهبود کسب‌ و کار شما است. این مساله در مورد اشتباهات نیز صدق می‌کند – همه شرکت‌های نوپا از اشتباهات ضرر خواهند کرد، اما کارآفرینانی که از آن‌ها درس می گیرند به احتمال زیاد ۲۵ درصد موفق ترخواهند بود.

 

۸. یک نام خوب برای استارتاپ خود انتخاب کنید

 

واژه “خوب” می‌تواند تعیین کننده کیفی انتخابی باشد، بنابراین باید سعی کنید تصمیم خود را براساس آنچه که مخاطب هدف تان از آن لذت می‌برد انتخاب کنید.

 

۹. به مشتری خود خدمت کنید، نه به خودتان

 

در حالی که شما باید واقعا احساس مالکیت استارتاپ خود را داشته باشید، به یاد داشته باشید که در نهایت استارتاپ شما برای خدمت به مشتری به است و پروژه‌های همراه با خودبینی دوام نخواهند داشت. با هر تصمیمی که می‌گیرید، مشتری را در نظر داشته باشید، و در نتیجه محصول یا سرویسی خواهید داشت که مشتریان در مورد آن هیجان‌زده خواهند شد.

 

۱۰. آگاه باشید که مشتریان شما چه می‌خواهند

 

با این پیش فرض کورکورانه که بدانید مشتریان چه چیزی را می‌خواهند برایتان گران تمام خواهد شد. خوشبختانه، تحقیق در ابتدای کار در مورد آن لزوما هزینه بر نیست  – شما می‌توانید فروم ها را جستجو کرده، در رسانه‌های اجتماعی سوالات خود را بپرسید، یا اینکه کمی پول بابت بازخورد بازدید های عمومی خرج کنید (و خود را از یک اشتباه پرخرج برحذر دارید. )

 

۱۱. مقدار مناسبی از سرمایه تان را افزایش دهید

 

در حالی که شما به اندازه کافی پول برای موفقیت استارتاپ خود نیاز دارید، به خاطر داشته باشید که داشتن بیش از حد سرمایه می‌تواند باعث تنبلی شما و همینطور استفاده از آن شود. البته ممکن است بخواهید گزینه دسترسی به بودجه اضطراری را انتخاب کنید – فقط باید مطمئن شوید که می‌توانید بر روی یک بودجه دقیق حساب کرده و مشخص کنید که دقیقا منظورتان از یک وضعیت اضطراری چیست.

 

۱۲.  به طور کامل برنامه‌ریزی کنید

 

یک برنامه کاری، بسیار به شما در گرفتن کمک مالی کمک می‌کند – می‌تواند به عنوان یک راهنمای کاری عمل کرده و شما را بر روی وظیفه درحال انجام  متمرکز نگه دارد. غرق شدن در جزئیات کار و از ندیدن تصویر بزرگ تر هدف کار چندان سختی نیست.

 

۱۳. برای طولانی مدت برنامه ریزی نکنید

 

در دام این تفکر گرفتار نشوید که چون شما در حال برنامه‌ریزی هستید پس به طبع درحال سودآوری نیز می باشید. برنامه‌ریزی باید جا برای پیشرفت باز کند – ترجیحا هرچه زودتر بهتر، پس از زمان خود هوشمندانه استفاده کنید.

 

۱۴. به برنامه‌ریزی ادامه دهید

 

زمانی که کمی پیشرفت کردید، به برنامه‌ریزی برگردید. ارزیابی مداوم و مجدد کسب ‌و کار و مسیری که قرار است پیش برود، می‌تواند به شما در پیدا کردن فرصت‌ها برای رشد کمک کند.

 

۱۵. بیشبینی آینده را نیز بکنید

 

هیچکس بطور قطع نمی‌داند فردا چه اتفاقی خواهد افتاد، اما اگر شما خودتان را آماده و مطلع کرده و یاد بگیرید که چگونه روند انقاثات آینده را تشخیص دهید، احتمال اینکه بتوانید مسیر را پیش‌بینی کنید، بسیار بیشتر خواهد بود.

 

۱۶. خود را تطابق دهید

 

با این حال، هیچ‌کس نمی‌تواند همه چیز را پیش‌بینی کند، پس از مطمئن شوید که کسب‌ و کار شما به اندازه کافی انعطاف‌پذیر بوده تا درمقابل اتفاقات ناگهانی به سرعت واکنش نشان دهد. اشتباه شرکت اجاره فیلم “Blockbuster” را تکرار نکنید آخرین کسب و کاری که در سال‌های اخیر به دلیل ناتوانی در مواجهه با شرایط مغایر با شکست مواجه شد.

 

۱۷. شبکه اینترنتی را دست کم نگیرید

 

قدرت رسانه‌های اجتماعی را به منظور ارتباط شما با کارمندان، شرکا، مشتریان، ارائه کنندگان، و یا افرادی که می‌توانند محصول یا سرویس شما را ارتقا دهند، به کار گیرید.

 

۱۸. اما فرصت‌های غیر آنلاین را نیز فراموش نکنید

 

از کامپیوتر دور شوید، گوشی هوشمند خود را کنار بگذارید و افراد را در زندگی واقعی در کنفرانس‌ها و رویداده‌ای شبکه پیدا کنید. ارتباطی که شما می‌توانید با یک فرد ایجاد کنید، به طور طبیعی قوی‌تر از چیزی است که بین صفحات نمایش وجود دارد. و البته، یک کارت ویزیت حرفه‌ای را فراموش نکنید تا برخورد خود با اشخاص را به یک ارتباط تبدیل کنید.

 

۱۹. اطراف خود را با افراد درست احاطه کنید.

 

ایجاد ارتباط حرفه‌ای وسیله‌ای برای رسیدن به هدف است. شما باید تعیین کنید چه کسی ارزش زمان شما را دارد و چه کسی این  ارزش را ندارد. ارزش یک فرد مفید را دست‌کم نگیرید، و به طور مقابل، پتانسیل مخرب کسی را هم که اینطور نیست دست‌کم نگیرید.

 

۲۰. خود را به کار اختصاص دهید

 

راه‌اندازی یک استارتاپ مانند داشتن یک شغل با ساعت کاری ۹ تا ۵ نیست – اگر بخواهید از شکست اجتناب کنید، باید آماده باشید که زندگی خود را با کارتان هماهنگ کنید. ممکن است به نظر برسد که کار کردن برای خودتان به معنی ساعات کاری بهتر است، اما برای موفق بودن، شما به احتمال زیاد در طول هفته کاری به ۴۰ ساعت کار نیاز خواهید داشت. در طرف روشن قضیه، هر نتیجه‌ای که از کار سخت شما حاصل می‌شود، تماما مال خودتان است.

 

۲۱.  زمانی را برای استراحت اختصاص دهید

 

در حالی که هر کارآفرین باید انتظار افزایش حجم کار را داشته باشد، شما هنوز باید زمان برای استراحت خود داشته باشید. بدون استراحت، دچار تحلیل انرژی شده و به طبع  باعث آسیب بیشتر به کسب‌وکار شما خواهد شد.

 

  1. در مورد همه چیز بحث و تبادل نظر کنید

 

هر زمان بحث قیمت و هزینه های محصول نهایی می شود، به یاد داشته باشید که بخش سالمی از آن سود ناخالص است. آیا می‌توانید این سود ناخالص خود را کاهش دهید؟ شما ممکن است همیشه قادر به تخفیف گذاشتن برای محصول خود نباشید، اما یکی از مهم‌ترین قواعد زندگی را به یاد داشته باشید: تا درخواست نکنید، دریافت نخواهید کرد.

 

۲۳. توضیح محصول نهایی خود را تهیه کنید

 

قطعا، اگر می‌خواهید مردم را متقاعد کنید که ارزش صرف زمان آنها را دارید، باید در عرض ۳۰ ثانیه توجه آن‌ها را جلب کنید. اگر می‌توانید یک توضیح محصول را تهیه کرده که افراد را ترغیب کند و نشان دهد که ایده شما در آن زمان محدود ارایه دارای پتانسیل است، و اینگونه به طور اجتناب‌ناپذیری وقت بیشتری برای بحث در مورد مسائل دیگر محصول تان با آن‌ها به دست خواهید آورد.

 

  1. بازاریابی را آغاز کنید

 

اگر مردم ندانند که شما در بازار وجود دارید، انتظار نتایج مثبت هم نداشته باشید. بودجه شما هر چقدر هم که باشد، مواردی وجود دارند که شما می‌توانید انجام دهید (مانند مورد # ۱۷) تا مطرح کردن استارتاپ تان را بالاخره از جایی شروع کنید – توییت کنید، با وبلاگ‌ها ارتباط بگیرید، و به همه کسانی که به کسب‌وکار جدید شما علاقه نشان می دهند محصول خود را ارایه دهید.

 

۲۵. تسلیم نشوید

 

در بسیاری از موارد که شرکت‌های نوپا شکست می‌خورند بخاطر اینست که افراد پشت ایده استارتاپ تسلیم موقعیت می‌شوند. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید تا استارتاپ خود را به موفقیت برسانید اینست که هرگز متوقف نشده و تسلیم شرایط نشوید.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *