فریلنسینگ و دورکاری

۱۰ مهارت‌ که باعث استخدامتان به صورت فرینسر در سال ۱۳۹۸ خواهد شد

 

دیگر روزهایی که فریلنس بودن مترادف با بیکاری بود گذشته‌است است.افراد با مهارت، ازانعطاف‌پذیری مرتبط با شغل خود بهره برده و همچنین کارفرمایان نیز، پذیرای افزایش پیمانکاران در محیط‌های کاری سنتی در سراسر جهان هستند.

۱. نویسندگی و ویرایش

حرفه نویسندگی راعمدتا با تصویری از یک فرد هنرمند گرسنه و یا یک فرد خلاق منزوی که از جامعه دور شده‌ و بر روی رمان بزرگ آمریکایی بعدی خود کار می‌کنند میشناسند. این تصور ممکن است برای برخی از نویسندگان داستان‌های تخیلی صادق باشد. اما دنیای گسترده‌ای از نویسندگی تجاری و تبلیغاتی وجود دارد که شامل همه چیز از محتوای وب گرفته تا راهنماهای تکنیکی برای خبرنگاری، نویسندگی پژوهشی، و نویسندگی نسخه‌های چاپی است. و همه این ها باید توسط ویرایشگران تنظیم‌شده و تصحیح شود.

 

۲. طراحی گرافیک

اگر در کار طراحی گرافیک فریلنس هستید، می‌توانید بابت پیش‌بینی‌های قوی رشد این حوزه احساس خوبی داشته باشید. تخمین زده می‌شود که تا سال ۲۰۲۰، تعداد طراحان گرافیک ۱۳ درصد رشد داشته و بخش دیجیتال با میزان باور نکردنی ۶۱ درصد  رشد خواهد کرد. بسیاری از این رشد به طور خاص در طراحان مستقل با شرکت‌ها و شرکت‌های نوپا که به دنبال استعدادهای قوی و قابل‌اعتماد هستند، مورد هدف قرار خواهند گرفت.

 

۳. طراح وب

طراحان وب ظاهر و چیدمان صفحات وب را ایجاد می‌کنند. مهارت‌های آن‌ها در بسیاری از انواع سازمان‌ها، از موسسات خیریه گرفته تا شرکت‌های نوپا، دستتان را برای انتخاب در پروژه‌های دارای تاثیر بالا باز می گذارد.

 

۴. عکاسی

مطمئنا هر کسی یک دوربین روی گوشی خود دارد. و حتی با وجود این که تقاضا برای عکاسان در رسانه‌های سنتی و معمول کاهش‌یافته است، هنوز تقاضای زیادی برای عکاسان تبلیغاتی و پرتره وجود دارد. در حقیقت از سال ۲۰۱۴ ۳۷٫۲  درصد افزایش تقاضا وجود داشته ‌است.

 

۵. حسابداری

در حالی که نرم‌افزارهای حسابداری بسیاری زیادی موجود هست، قوانین مالیاتی و کسورات پیچیده وغیرقابل درکی در این حوزه وجود دارند که  حسابداری را به مهارت مورد تقاضا در این بازار نگاه می‌دارد.

 

 

۶. اکسل

در حالی که بیشتر مردم با این نرم‌افزار مایکروسافت آشنا هستند، دستکاری اطلاعات فراتر از فرمول‌های ساده SUM اغلب نیاز به کار یک متخصص دارد. اگر جداول PIVOT و VLOOKUPs در حیطه کارتان هستند، شما فرصت بزرگی برای استخدام شدن برای تدریس خصوصی این نرم افزار یا پردازش ها و عملیات ریاضی، و همینطور آنالیز و جمع‌آوری نتایج مفید از فرم های پیچیده پرس و جو برای مشتریان دارید.

 

۷. دستیار مجازی

صاحبان کسب‌وکار، مدیران، و کارآفرینان از دستیاران مجازی استفاده می‌کنند تا این افراد به آن‌ها در اداره اموری مانند پاسخ دادن به ایمیل‌ها و برنامه‌ریزی قرارهای ملاقات، از یک مکان دوردست کمک کنند.

 

 ۸ .دفتردار

برای بسیاری از تجارت‌های کوچک و متوسط، تصمیم برای خلاص کردن خود از کارها و پروسه های دفترداری یک نقطه عطف مهم است. سپردن این امور به یک متخصص واجد شرایط برای به عهده گرفتن این وظایف به تیم مدیریت فرصت می‌دهد تا بیشتر بر فعالیت‌های روزانه تمرکز کرده  و از همه مهم‌تر، کسب‌وکار خود را به سطح بعدی برساند.

 

۹ . فروش

برای بسیاری از برندها، استفاده از نمایندگان فروش مستقل بخش مهمی از استراتژی فروش آن‌ها است. برای برخی، این هزینه مقرون‌ به ‌صرفه نیست که نمایندگان فروش خانگی را استخدام کند، و اگر این کار را نکنند باید بدون جمع آوری یه تیم فروش، به سرعت دست بکار شوند. سایر برندها، عمق شبکه‌های موجود و روابط  نماینده مستقل فروش را که می‌توانند فرصت‌های تجاری جدیدی را در بازارهای موجود فراهم کرده و دسترسی به قلمروهای جدید را فراهم کنند، تشخیص دهند. در هر صورت به هر دلیلی، در کسب و کارها اغلب به استخدام نمایندگان مستقل فروش به عنوان یک جایگزین برای ایجاد یک اهرم فروش نگاه می‌کنند.

 

۱۰٫ توسعه دهنده وب

تجربیات دنیای توسعه وب، چه مربوط به ابزارها، خدمات، کد گذاری، زبان‌ها، و یا طرح‌ها باشد، هرساله نیازمند تحول مداوم است. و با هر سال، گرایش‌ها و تکنولوژی‌های جدید پدیدار شده تا کار توسعه دهندگان پیشرفت پیدا کند.به همین دلیل توسعه دهندگان وب مستقل باید مهارت های خود را آپدیت کرده و تخصص لازم درگرایش های پیشرفته در حال ظهور از جمله هوش مصنوعی، یکپارچه‌سازی جستجوی صدا، و ربات های چت را بدست بیاورند.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *